TT-Maximus Premium-Partner M-Point Banner
Banner Contra

1. Bezirksliga 2 (2016/2017)

Heim Gast Erg SpBr
VfL Börnsen 2 SC Vier-u.Marsch 2 9:4 (9:3) #
VfL Börnsen 3 SC Allermöhe 1 3:9 (5:9) #
TSV Glinde 2 TTSG Urania-Bramfeld 4 5:9 (9:6) #
TTG Südstormarn 1 TSG Bergedorf 3 0:0 (8:8) #
TH Eilbeck 7 HT 16 1 9:5 (5:9) #
VfL Geesthacht 1 SC Vo/Wacker 04 2 9:3 (8:8) #
SC Vier-u.Marsch 2 VfL Börnsen 3 9:3 (9:5) #
SC Allermöhe 1 TSV Glinde 2 9:7 (7:9) #
TTSG Urania-Bramfeld 4 TTG Südstormarn 1 9:4 (9:4) #
TSG Bergedorf 3 TH Eilbeck 7 0:0 (1:9) #
HT 16 1 VfL Geesthacht 1 1:9 (0:9) #
SC Vo/Wacker 04 2 VfL Börnsen 2 9:5 (9:5) #
TSV Glinde 2 SC Vier-u.Marsch 2 9:2 (9:7) #
TTG Südstormarn 1 SC Allermöhe 1 7:9 (3:9) #
TH Eilbeck 7 TTSG Urania-Bramfeld 4 5:9 (5:9) #
VfL Geesthacht 1 TSG Bergedorf 3 0:0 (9:3) #
SC Vo/Wacker 04 2 HT 16 1 9:5 (1:9) #
VfL Börnsen 3 VfL Börnsen 2 9:4 (3:9) #
SC Vier-u.Marsch 2 TTG Südstormarn 1 6:9 (8:8) #
SC Allermöhe 1 TH Eilbeck 7 9:6 (9:1) #
TTSG Urania-Bramfeld 4 VfL Geesthacht 1 7:9 (2:9) #
TSG Bergedorf 3 SC Vo/Wacker 04 2 0:0 (0:9) #
VfL Börnsen 2 HT 16 1 9:4 (9:5) #
VfL Börnsen 3 TSV Glinde 2 6:9 (2:9) #
TH Eilbeck 7 SC Vier-u.Marsch 2 2:9 (8:8) #
VfL Geesthacht 1 SC Allermöhe 1 9:6 (9:7) #
SC Vo/Wacker 04 2 TTSG Urania-Bramfeld 4 9:7 (8:8) #
HT 16 1 TSG Bergedorf 3 0:0 (9:2) #
TTG Südstormarn 1 VfL Börnsen 3 9:6 (6:9) #
TSV Glinde 2 VfL Börnsen 2 5:9 (2:9) #
SC Vier-u.Marsch 2 VfL Geesthacht 1 9:5 (1:9) #
SC Allermöhe 1 SC Vo/Wacker 04 2 8:8 (4:9) #
TTSG Urania-Bramfeld 4 HT 16 1 8:8 (2:9) #
VfL Börnsen 2 TSG Bergedorf 3 0:0 (9:2) #
VfL Börnsen 3 TH Eilbeck 7 6:9 (3:9) #
TSV Glinde 2 TTG Südstormarn 1 8:8 (8:8) #
SC Vo/Wacker 04 2 SC Vier-u.Marsch 2 9:3 (9:4) #
HT 16 1 SC Allermöhe 1 9:6 (2:9) #
TSG Bergedorf 3 TTSG Urania-Bramfeld 4 0:0 (1:9) #
VfL Geesthacht 1 VfL Börnsen 3 9:2 (9:3) #
TH Eilbeck 7 TSV Glinde 2 4:9 (6:9) #
TTG Südstormarn 1 VfL Börnsen 2 4:9 (5:9) #
SC Vier-u.Marsch 2 HT 16 1 9:3 (3:9) #
SC Allermöhe 1 TSG Bergedorf 3 0:0 (9:1) #
VfL Börnsen 2 TTSG Urania-Bramfeld 4 9:0 (6:9) #
VfL Börnsen 3 SC Vo/Wacker 04 2 3:9 (2:9) #
TSV Glinde 2 VfL Geesthacht 1 7:9 (4:9) #
TTG Südstormarn 1 TH Eilbeck 7 4:9 (8:8) #
TSG Bergedorf 3 SC Vier-u.Marsch 2 0:0 (1:9) #
TTSG Urania-Bramfeld 4 SC Allermöhe 1 6:9 (9:7) #
HT 16 1 VfL Börnsen 3 5:9 (9:1) #
SC Vo/Wacker 04 2 TSV Glinde 2 9:1 (9:4) #
VfL Geesthacht 1 TTG Südstormarn 1 9:3 (9:4) #
TH Eilbeck 7 VfL Börnsen 2 3:9 (1:9) #
SC Vier-u.Marsch 2 TTSG Urania-Bramfeld 4 4:9 (1:9) #
VfL Börnsen 2 SC Allermöhe 1 5:9 (3:9) #
VfL Börnsen 3 TSG Bergedorf 3 0:0 (9:1) #
TSV Glinde 2 HT 16 1 9:6 (7:9) #
TTG Südstormarn 1 SC Vo/Wacker 04 2 6:9 (0:9) #
TH Eilbeck 7 VfL Geesthacht 1 1:9 (3:9) #
SC Allermöhe 1 SC Vier-u.Marsch 2 9:1 (8:8) #
TTSG Urania-Bramfeld 4 VfL Börnsen 3 9:5 (9:3) #
TSG Bergedorf 3 TSV Glinde 2 0:0 (4:9) #
HT 16 1 TTG Südstormarn 1 6:9 (5:9) #
SC Vo/Wacker 04 2 TH Eilbeck 7 9:0 (9:5) #
VfL Geesthacht 1 VfL Börnsen 2 9:1 (9:3) #
TT-Maximus Partner
TT-Maximus Partner TT-Maximus Partner TT-Maximus Partner

Werbung
CONTRA TT-World